Za drogie mieszkania w Swarzędzu? Gwiazdowo zaprasza!

Za drogie mieszkania w Swarzędzu? Gwiazdowo zaprasza!

Własny dom albo chociaż mieszkanie to marzenie niemal każdego człowieka. Z biegiem czasu wszyscy dążą do całkowitego usamodzielnienia, a własny kąt jest świetnym tego początkiem. Cel ten natomiast nie jest łatwy do osiągnięcia. Mieszkania są dziś bardzo drogie. Co więcej, ich ceny nadal pną się w górę. Z takimi trudnościami co rusz stykają się mieszkańcy Swarzędza, którzy za mieszkanie w bloku muszą płacić ogromne pieniądze. Na szczęście jest sposób na to, by zamieszkać w okolicach i nie wykosztować się tak bardzo. W Gwiazdowie można nabyć nieruchomość o wysokim standardzie w cenie o 100 tys. zł niższej.

Jakie są mieszkania w Gwiazdowie?

Gwiazdowo jest świetną alternatywą dla Swarzędza oddalonego o jakieś 10 km. To wieś położona w województwie wielkopolskim, której ukształtowanie terenu sprzyja przeprowadzaniu kolejnych inwestycji. Jedną z nich jest budowa szeregowców. Znajdują się w nich mieszkania o porównywalnym metrażu co w Swarzędzu, z dużą działką i o lepszym standardzie. Ceny są jednak nawet o 100 tys. zł niższe i to jest główny powód, dla którego wielu dotychczasowych mieszkańców Swarzędza decyduje się na przeprowadzkę na wieś, do okolicznego Gwiazdowa.

Gwiazdowo to miejscowość w gminie Kostrzyn, położona niedaleko Swarzędza. Dzieli je zaledwie około 9 minut drogi samochodem. Jest zlokalizowana na wschód od granic miasta Poznania. W Kostrzynie znajdują się – szkoła, przedszkola, punkty usługowe i handlowe oraz zespoły opieki medycznej. Dodatkowo wieś ta jest bardzo ciekawie położona pod względem przyrodniczo-krajobrazowym. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi jeszcze niedawno mieszkających w Swarzędzu, przeprowadza się na wieś, inwestując w nowe mieszkania dostępne tam niemal od ręki.

Kompleks budynków składających się z kilku segmentów w zabudowie szeregowej to obiekt, który został zaprojektowany głównie z myślą o komforcie użytkowników. Na parterze budynek łączy funkcje mieszkalną z gospodarczą. Na piętrze zaś znajdują się trzy pokoje z łazienką i garderobą przy sypialni. Przed budynkiem jest miejsce postojowe. Garaż i kotłownia to dodatkowe atuty tego domu.

Inne zalety mieszkania w Gwiazdowie

Wieś powszechnie postrzegana jest jako nudna, nieciekawa, bardziej motywująca do wyprowadzki niż osiedlenia się w tym miejscu. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ale wiedzą o tym jedynie ci, którzy mieli okazję choć przez jakiś czas tam przebywać czy mieszkać. Polska wieś to przede wszystkim cisza, spokój, natura, świeże powietrze, bezpieczeństwo i… mieszkania o wysokim standardzie po znacznie niższej cenie niż w mieście. Na szczególną uwagę zasługują te całkiem nowe. Doskonałym przykładem są tu mieszkania w budynku szeregowym w Gwiazdowie. Inwestując w tę nieruchomość, można poczuć się jak we własnym domu jednorodzinnym. To zdecydowanie lepsza opcja niż mieszkanie w bloku.

Osoby, które zdążyły już się zorientować na rynku nieruchomości w tamtejszych okolicach wiedzą, że domy w Swarzędzu nie są tanie. Na ich zakup nie jest stać nawet mieszkańców tego miasta. Mają trudności z kupnem mieszkania w bloku, a co dopiero mówić o domu. Nawet ceny samych działek są bardzo wysokie. Dlatego kupno nieruchomości w Gwiazdowie jest świetnym sposobem na to, by w końcu zamieszkać na swoim. Przekonało się o tym wielu ludzi, którzy już przeprowadzili się do tej malowniczej miejscowości. Już dziś także i Ty możesz się o tym przekonać. W Gwiazdowie domy w zabudowie szeregowej czekają również na Ciebie.

Buy now