Szeregowce – najważniejsze zalety

Szeregowce – najważniejsze zalety

1

Domy szeregowe cieszą się rosnącą popularnością, co zauważyć można m.in. po dużej liczbie inwestycji tego typu we wszystkich polskich miastach. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić, szeregowce to świetna alternatywa dla mieszkania w bloku. Połączenie przystępnej ceny i metrażu dostosowanego do potrzeb większej rodziny to jedne z najważniejszych zalet tego rozwiązania. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup szeregówki?

Większa przestrzeń dla rodziny

Domy szeregowe oferują warunki mieszkaniowe zbliżone do budownictwa jednorodzinnego. Inwestując w tego typu nieruchomość, zyskujemy bowiem dużą przestrzeń. Większość szeregowców składa się przynajmniej z 3-4 pokoi, co zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla całej rodziny. Co więcej, szeregówka wiąże się z posiadaniem własnego kawałka podwórka. Zazwyczaj jego powierzchnia nie jest duża, jednak to i tak o wiele więcej niż w przypadku mieszkania w bloku. Na tarasie może grillować, opalać się latem, czy spędzać czas z przyjaciółmi. Domy szeregowe zapewniają także swobodę i prywatność. Do dyspozycji mamy jednocześnie oddzielne wejście, a niekiedy również garaż. Sam rozkład pomieszczeń jest stworzony w taki sposób, aby zapewnić jak największą możliwą przestronność.

Atrakcyjna lokalizacja

Domy szeregowe budowane są przeważnie w ośrodkach podmiejskich i na obrzeżach miast, których zaletę stanowi dobra komunikacja z najważniejszymi punktami miejskimi. W ich pobliżu znajdują się więc wszystkie potrzebne budynki i lokale usługowe. Bez problemu znajdziemy zatem sklepy spożywcze, supermarkety, przedszkola, szkoły i wiele więcej. Warto wiedzieć, że przestrzeń na osiedlach domów szeregowych projektowana jest już na etapie budowy, dzięki czemu wyróżnia ją zagospodarowanie całościowe. Ponadto, poszczególne domy są ujednolicone pod względem estetycznym. Cechuje je przy tym nowoczesność i wysoka funkcjonalność.

Niskie koszty

Zakup domu w zabudowie szeregowej wiąże się z niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Po pierwsze nie musimy płacić czynszu, co jest konieczne jeśli mieszkamy w bloku, a ten wydatek nie jest przecież mały i wynosi ok. kilkuset złotych miesięcznie. Po drugie, znacząco niższe są koszty ogrzewania, niezależnie czy do czynienia mamy z instalacją gazową, czy elektryczną, co wiąże się z bezpośrednim sąsiedztwem innych domów. W domach jednorodzinnych rachunku za ogrzewanie mogą być nawet dwukrotnie większe.

Koszt zakupu szeregowca wypada korzystnie w porównaniu do kupna mieszkania w bloku z rynku pierwotnego. Może się okazać, że łączny koszt wraz z remontem i wyposażeniem jest bardzo zbliżony lub nieznacznie wyższy, a przecież w podobnej cenie otrzymujemy o wiele więcej przestrzeni i własny ogródek. Domy szeregowe oferują metraż na poziomie od 90 do nawet 170 m2. Wydaje się zatem, że to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Większe bezpieczeństwo

Mieszkania w szeregowcu zapewniają mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa, a to wszystko dzięki obecności sąsiadów. Co więcej, nierzadko tworzą oni małą społeczność, w której powstają trwałe więzi.

Szeregowce to jedna z możliwości, jaką do dyspozycji mają osoby rozglądające się za własnymi czterema kątami. Inwestycja w nie bez wątpienia przynosi mnóstwo korzyści, zarówno pod względem finansowym, jak i praktycznym. W związku z tym, że nie brakuje ciekawych ofert od deweloperów, każdy może znaleźć dom w zabudowie szeregowej, który odpowiada jego potrzebom.

Buy now